وبلاگ

پمپ صندوق پران خودرو ! آموزش نصب و راهنمای خرید

پمپ صندوق پران خودرو ! آموزش نصب و راهنمای خرید

مقدمه

امروزه اکثر دزدگیر های خودرو دارای خروجی صندوق پران هستند. شما می توانید با خرید پمپ صندوق پران و اتصال به این خروجی، درب صندوق را با استفاده از ریموت دزدگیر باز کنید. پمپ صندوق پران از جمله لوازم پرفروش دزدگیر ماشین می باشد.

صندوق پران یکی از آپشن‌های محبوب ماشین است که مورد استقبال گسترده‌ای قرار گرفته است. صندوق پران وسیله‌ای است که به قفل صندوق عقب متصل می‌شود. سپس می‌توان بدون کلید و توسط دکمه‌ای که روی ریموت دزدگیر قرار دارد، درب صندوق عقب خودرو را باز نمود. پمپ صندوق پران یکی از لوازم دزدگیر ماشین می باشد که لازم است برای خرید و نصب آن ، دزدگیر نصب کرده باشید.


صندوق پران خودرو در یک نگاه

صندوق پران خودرو در یک نگاه:

دنیای خودرو سازی و قطعات وابسته به آن با استفاده از تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت و تکامل است. که این پیشرفت و تکامل به نوبه خود زیبایی و راحتی را برای راننده و سرنشینان آن به ارمغان می آورد. یکی از آپشن های مورد نیاز خودرو که مورد اقبال عموم نیز قرار گرفته است صندوق پران خودرو می باشد. صندوق پران وسیله ای است که به قفل صندوق عقب وصل می شود، و بوسیله اهرمی که کنار صندلی و یا کلید دزدگیر قرار دارد، می توانید بدون سوئیچ درب صندوق عقب خودرو را بازکنید.

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده است که زمانی باز کردن درب صندوق عقب خودرو با دست یا به همراه سوئیچ به علل مختلف منجمله درگیر بودن دست و … امکان پذیر نباشد. لذا در چنین مواقعی شما می توانید با نزدیک شدن به عقب خودرو و حرکت دادن پا زیر درب صندوق عقب، درب صندوق را به صورت اتوماتیک باز کنید، و با انجام دادن و تکرار مجدد حرکت پا زیر درب صندوق عقب بسته شود.

البته این کار در شرایطی امکان پذیر است که کلید(سوئیچ)خودرو به همراه شما و در کیف یا جیب شما باشد. با استفاده از صندوق پران به راحتی درب صندوق خودروی خودرا بدون نیاز به کلید باز و بسته کنید. فرض کنید که زمانی که شما از خرید به خانه برگشته اید و وسایلتان را از صندوق عقب خودرو برداشته اید، در این هنگام دیگر نیازی نیست که وسایل را در زمین بگذارید تا صندوق عقب خودرو را ببندید شما خیلی راحت با استفاده از صندوق پران و با تکان دادن پای خود زیر درب صندوق عقب، درب را به راحتی ببندید و به راه خود ادامه دهید. با استفاده از صندوق پران راحتی و آسایش را برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورید.

نحوه نصب پمپ صندوق پران :

ابتدا یک کلید صندوق پران متناسب با سلیقه خود تهیه می کنید. توجه داشته باشید که کلید صندوق پران ۴ پایه دارد، که در واقع دو تا از پایه های آن مربوط به یک لایت داخل کلید است و ۲ تای دیگر آن مربوط به برق است. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که در کلیدهای صندوق پران نه داخلش لامپ است و نه اینکه می توانید لامپی درون آن بگذارید چرا که عکس روی کلید به صورت رنگ است و نور ازش رد نمی شود.

پس فقط دو تا از پایه های کلید کار می کنند که اگر شما کلید را باز کنید متوجه خواهید شد که کدام دو پایه را لازم دارید. برای اتصال سیم ها شما باید ابتدا دو تا سیم از قفل مرکزی که زیر پای راننده قرار دارد و یک مستطیل یا مکعب سیاه است بگیرید. یک سیم از + یونیت و یک سیم هم از صندوق پران یونیت سپس این دو تا سیم را به دو پایه کلید وصل می کنید و کار نصب تمام می شود.

نکته: برای گرفتن برق برای سیستم صندوق پران شما می توانید به این صورت نیز عمل کنید. شما برای اینکه بتوانید پمپ درب صندوق عقب را فعال کنید. احتیاج به ولتاژ ۱۲ ولت مثبت دارید.

توجه کنید فرقی نمی کند که شما این ولتاژ را از کجای ماشین خود تامین می کنید و لذا  اگر از زیر فرمان بخواهید استفاده کنید وقتی درب زیر فرمان را باز می کنید دقیقا زیر دسته راهنما دو تا سوکت می بینی که یکی از آن ها داخل یک تورفتگی قرار دارد و آزاد هم هست اون سوکت ۱۲ ولت است و دیگ که بیرون از بدنه ماشین قرار دارد را هم می توانید به وسیله لامپ امتحان کنید.


چرا باید از پمپ صندوق پران خودرو استفاده کنیم ؟

درب صندوق بعضی از ماشین‌ها فقط با کمک سوییچ و یا اهرم زیر صندلی باز می‌شود. این مساله می‌تواند برای صاحبان این خودروها ناراحت ‌کننده باشد. صندوق پران این مساله را حل کرده است. برای مثال در خودروی ال نود حتی اهرمی برای باز کردن درب صندوق وجود ندارد.

به همین خاطر برای باز کردن صندوق باید اول ماشین را خاموش کرده و سپس با سوییچ درب صندوق را باز نمود. این موضوع می‌تواند گاهی اوقات موجب ایجاد نارضایتی برای راننده شود. اما این مشکل کاملاً قابل حل است. اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید با خرید صندوق پران می‌توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید.


آموزش نصب صندق پران

نحوه نصب پمپ صندوق پران چگونه است ؟

نصب صندوق پران خودرو کار سختی نمی باشد اما بهتر است نصب آن را به یک نصاب بسپارید. چراکه از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. بعد از نصب پمپ ، درب صندوق عقب ماشین شما با فشردن یک دکمه از روی ریموت دزدگیر باز می‌شود. هزینه‌ی خرید این دستگاه نسبت به کاربرد بالایی که دارد بسیار مناسب است. البته گفتنی است که برای نصب آن نیز باید هزینه‌ای جداگانه پرداخت کنید. ولی در کل هزینه‌ای که برای نصب صندوق پران پرداخت می‌کنید ارزش کارایی آن را دارد.

انواع پمپ صندوق پران

شما می توانید انواع پمپ صندوق پران در این صفحه مشاهده کنید و مناسب ترین آن را خریداری کنید. کارایی و کاربرد تمامی آن ها یکسان می باشد اما لازم است صندوق پران با خودروی شما سازگاری داشته باشد. به طور مثال برخی پمپ ها تنها مختص یک مدل خودرو می باشد.


پمپ صندوق پران 2 سیمپمپ صندوق پران 2 سیم

پمپ صندوق پران 2 سیم

پمپ صندوق پران باید به خروجی پمپ کیت دزدگیر متصل شود تا با استفاده از ریموت بتوانید درب صندوق را باز کنید. عموما تمامی دزدگیر ها دارای خروجی پمپ صندوق پران می باشند و امکان اتصال پمپ به کیت آن ها وجود دارد. البته بهتر است مطمئن شوید که دزدگیری که خریداری می کنید دارای تمامی خروجی های مورد نیاز شما باشد. نصب پمپ صندوق پران کار سختی نمی باشد و به همین علت هزینه نصب آن زیاد نمی باشد.

 دو سیم روی تمامی خودرو هایی که دارای صندوق عقب می باشند امکان پذیر است. به طور مثال پمپ صندوق پران دو سیم مناسب برای خودروهایی چون پراید، پرادو، پرشیا و.. مناسب می باشد. این مدل صندوق پران قابل نصب روی خودرو های چون نیسان، وانت و … می باشد، چراکه اینگونه خودرو ها صندوق عقب ندارند.


راهنمای نصب پمپ پراید

محرک یا پمپ پراید که در بازار دو نوع ۵ سیم و ۲ سیم هستند، قابل استفاده در خیلی از جاهای دیگری به جز درب پراید هستند که اکنون به توضیح آن میپردازیم.

صندوق پران

رنگ سیم های محرک پرایدی:

سبز: متصل به موتور داخل محرک
آبی: متصل به موتور داخل محرک
سفید: متصل به میکرو سوئیچ داخل محرک
قهوه ای: متصل به میکرو سوئیچ داخل محرک
مشکی: متصل به میکرو سوئیچ داخل محرک

در محرک های دو سیم ، فقط از سیم‌های سبز و آبی بکار رفته است. و در محرک های پنج سیم، از پنج رنگ ذکر شده استفاده می‌شود. رنگ سیم ها در محرک های فابریک نصب شده بر روی اتومبیل پراید ، بعضاً با آنچه ما توضیح دادیم متفاوت است ولی مکانیزم کاری آنها همه به یک صورت است. حال به توضیح رنگ های محرک پرایدی میپردازیم.

خب، تا اینجا فهمیدیم که محرک دو سیم در جاهایی استفاده میشود که ما از محرک تنها انتظار باز شدن و بسته شدن را داریم. اگر ما به سیم سبز منفی و به سیم آبی مثبت را متصل نماییم محرک باز میشود. و اگر به سیم سبز مثبت و به سیم آبی منفی بدهیم، محرک بسته میشود.

توضیح سه سیم دیگر نیز به این ترتیب است که سیم مشکی پایه اصلی میکرو سوئیچ داخل محرک میباشد که وقتی محرک باز یا بسته است، سیم مشکی یا به سیم سقید اتصال دارد یا به سیم قهوه ای اتصال دارد.


مزیت خرید از فروشگاه اکتیوآلارم

شما می توانید انواع پمپ صندوق پران، انواع لوازم جانبی خودرو، موتورسیکلت، سیستم های حفاظتی و … را با بهترین و مناسب ترین قیمت از فروشگاه اکتیوآلارم تهیه کنید. مجموعه ما در کنار تمامی محصولات خود، گارانتی یکساله و خدمات پس از فروش ارائه می کند. هم چنین شما می توانید با خرید از خدمات نصب در محل نیز بهره مند شوید.

  • ارائه بهترین و با کیفیت ترین محصولات
  • عرضه گارانتی و خدمات پس از فروش
  • ارائه خدمات نصب در محل در تهران
  • ارائه کمترین قیمت در مقایسه با رقبا


در صورت نیاز به راهنمایی و دریافت مشاوره می توانید از کارشناسان مجموعه اَکتیوآلارم سوالات خود را بپرسید.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *