وبلاگ

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) – کاتالوگ فارسی

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

راهنماي کارایی دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12)

قابلیتهای دستگاه ( Version2 – G12 )در یک نگـاه

  1. دارای5 زون با قابلیت تعریف هرزون به چهار حالت مختلف
  2. دارای10 حافظه SMS و 10 حافظه تماس
  3. امکان تماس با سیم کارت و خط ثابت
  4. دارای ریموتهایی با باالترین سطح امنیت )CODE HOPPING)
 1. دارای نرم افزار اندروید
 2. قابلیت ضبطپیام برای وضعیت اعالم سرقت و اعالن حریق
 3. ثبت واقیع در نرمافزار اندروید به همراه زمان و تاریخ

قرار دادن Card SIM در سیستم

اولین و اساسی ترین نکته درمورد Card SIM غیرفعال کردن رمز (Disable Code PIN )آن می باشد. ابتدا Card SIM رادرون یک تلفن همراه قرارداده و Code PIN را غیرفعال فرمایید. سپس در صورت اعتباری بودن Card SIM آن را شارژ نمایید (شارژ می تواند از طریق SMS نیز صورت گیرد). سپس برق وباطری دستگاه را قطع نموده و Card SIM
رادر جهت درست نصب کنید و دستگاه را مجدد راه اندازی نمایید. از مدیران و تمام کسانی كه شماره تلفن آنها در سیستم ذخیره شده است بخواهید تا شماره Card SIM سیستم رادر لیست مخاطبین تلفن همراه خود (Phone Book )با نامی مناسب ذخیره نمایند.

عملیات شناسایی Card SIM به شبکه 30 ثانیه به طول می انجامد. ولی این عملیات فقط یکبار صورت خواهد گرفت (مگراینکه دوباره برق دستگاه قطع شود) . پایان موفق این عملیات با نمایش نام اپراتور و خوش آمدگویی به سیستم خواهد بود.

تعریف دکمه هـای ریـموت

قفل باز غیر فعال ( Disarm )
قفل بسته تمام فعال )Normal-Arm)
علامت بی صدا نیمه فعال )Part-Arm)
عالمت صندوق باز باز کردن درب)Opener Door)

مقدمه

ابتدا تغذيه دستگاه (برق 220ولت يا باطري 12 ولت) را وصل كرده سپس براي استفاده از صفحه كليد رمز شش رقمي را وارد نموده ( رمز اولیه سیستم 123456 میباشد) و كليد را فشار دهيد تا پس از باز شدن قفل صفحه كليد وارد منوي اصلي شويد.

معرفـي كليدهـا

كليد : جهت جستجو در منوي دستگاه (در جهت بالا) مي باشد.
كليد : جهت جستجو در منوي دستگاه (در جهت پايين) مي باشد.
كليد : جهت بازگشت به منوهاي قبلي يا خروج كامل از منوي دستگاه مي باشد.
كليد : جهت تائيد يا ورودبه منوي اصلي ميباشد.

منوي اصلي دستگاه

اين دستگاه ازدو منوي اصلي setting Alarm و setting Dialer تشكيل شده است كه هركدام داراي چندين منوي فرعي بشرح زير ميباشد. براي پيدا كردن منوهاي فرعي ابتدا يكي از دو منوي اصلي را با كليد يا پيدا كرده و كليد را فشار داده سپس گزينه مورد نظر را با كليد يا پيدا كرده و كليد را فشار دهيد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

Number#0 ( Code City ) :

از آنجا که سیستم هم با Card SIM و هم خط ثابت با شماره های داخل حافظه تماس میگیرد و در صورت ثبت شماره های غیر موبایلی در سیستم نیاز به کد شهری برای تماس از طریق Card SIM میباشد، لذادر ابتدا کد شهری که سیستم در آن شهر نصب شده است را باید در اين قسمت وارد نمایید.
براي اين منظور روي گزينه Number#0 ( Code City ) كليد را فشار دهيد و كد شهر مورد نظر را وارد كرده و با زدن كليد آن را ثبت نمائيد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

باید توجه کنید که در این قسمت فقط شماره هاي موبایل در حداكثر 10 حافظه تعريف ميگردند. شماره کامل موبایل هایی راکه میخواهید درهنگام اعلام خطر به آنها SMS ارسال شود را در حافظه های 1 تا 10 میتوان ذخیره نمود.

همچنین در این منو میتوان از طريق منو ( NO Mobile View، NO Mobile Del )حافظه های 1 تا 10 را پاک یا رویت نمود. لازم به ذكر است كه چهار شماره موبايل اول ثبت شده در اين ليست به عنوان مدير شناخته شده و SMS هاي غیر آلارمی برای آنها ارسال خواهد شد. همچنین فقط از طریق این 4 حافظه میتوان توسط SMS سیستم را کنترل نمود.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

تماس و پخش پیام خطر به دو روش Card SIM و خط ثابت امکان پذیر است ودر هر دو روش تماس با شماره های ذخیره شده در (حافظه 11 تا 20 ) انجام می پذیرد. شماره های ثابت بدون کد شهری و شماره های ثابت سایر شهرها یا موبایل بصورت کامل وارد سیستم (حافظه 11 تا 20) گردند.
شما میتوانید شماره های مهم خود را جهت اطمینان از تماس موفق در چند حافظه ذخیره کنید.

اعلام خطر در هنگام آلارم به شرح زير است:

1 .ارسال SMS به شماره های ذخیره شده در حافظه 1 تا 10
2 .تماس با حافظههای 11 تا 20 و پخش 1 بار پیام توسط Card SIM
3 .تماس با حافظه های11 تا 20 ( فقط شماره هایی که درمرحله قبل Card SIM موفق به تماس با آنها نشده ) از طریق خط ثابت و پخش 2 بار پیام

نکته مهم: عملیات ارسال SMS و تماس درهنگام اعالم خطر با (غيرفعال) Disarm شدن سیستم توسط ریموت، متوقف خواهد شد.

Record Message :

 • روی گزینه ( ضبط پیام ) Message Record کلید را فشاردهید.
 • باکلید بالا یا پایین Message Alarm یا Message Smoke را انتخاب نمایید.
 • با زدن کلید دستگاه ضبط پیام مربوطه را آغاز می نماید.
 • نکته مهم: G12 قابلیت ضبط یک پیام 20 ثانیه ای یا دو پیام 12 ثانیه ای را دارد.
 • نکته مهم:ضبط پیام دود (Message Smoke) فقط در صورت تعريف زوني در حالت دود(Message Smoke) مكان پذير است.

Play Message :

 • روی گزینه (پخش پیام) Message Play کلید را فشاردهید.
 • باکلید بالا یا پایین Message Alarm یا Message Smoke را انتخاب نمایید.
 • با زدن کلید دستگاه پخش پیام مربوطه را آغاز می نماید.

Erese Message :

 • روی گزینه ( پاک کردن پیام ) Message Erese کلید را فشاردهید .
 • باکلید باال یا پایین Message Alarm یا Message Smoke را انتخاب نمایید.
 • با زدن کلید دستگاه پاک کردن پیام مربوطه را آغاز می نماید

Call by Line Phone :

چنانچه اين منو رادر وضعيت No قراردهيد، امكان تماس سيستم درهنگام آلارم از طريق خط ثابت غير فعال خواهد شد. اين امكان براي مكانهايي كه داراي خط ثابت نمي باشند مناسب است.
براي اين منظور روي گزينه(غيرفعال خط ثابت) Phone Line by Call كليد را فشار داده و گزينه NO را به کمک کلیدهای یا انتخاب و مجدداً كليد را فشاردهيد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

منوی Number Test شما را قادر خواهد ساخت بدون نیازبه تحریک Zone ها و ایجاد وضعیت آلارم صحت اعمالی چون ارسال SMS ،تماس از طریق GSM و یا تماس با خط ثابت را تست نمایید . برای این منظورکافیست روي گزينه Number Test كليد را فشارداده و پس از انتخاب گزينه موردنظر کلید یا شماره اي را كه مي خواهيد تست كنيد، انتخاب نموده و كليد را فشاردهيد.

Dialer Master Reset :

برای باز گرداندن منوي Setting Dialer به حالت پيش فرض روي گزينه Reset Master Dialer كليد را فشار دهيد و با استفاده از كليدهاي یا حالت Yes را انتخاب كرده وسپس كليد رافشاردهيد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

ریموت های اين دستگاه از نوع (ضد كپي) Hopping و با فرکانس MHz 433 انتخاب شده اند که علاوه بر دور بردی مناسب دارای امنیت کد بسیار بالایی نیز میباشد. ریموت ها در هنگام تعریف به سیستم دارای شماره سریال خواهد بود.
بنابراین با ثبت نام کاربر درکنار شماره سریال ریموت هر فرد در صفحه پایانی این دفتر چه راهنما، ضریب امنیت سیستم به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

1- Add new Remote :

در قسمت Remote New Add كليد MENU ENTER را فشار دهيد و بعد كليد ريموت جديد را نگاه داريد تا ريموت جديد در حافظه ذخيره شود.
درهنگام اضافه کردن ریموت،شماره نوشته شده در کروشه{x#} شماره سریال ریموتی خواهد بود که شما به سیستم تعریف نموده اید. درهنگام فرمان به سیستم با ریموت، شماره سریال ریموت فرمان دهنده در سمت راست صفحه نمایش سیستم نشان داده میشود.مثلاً  نمایش 3 # به معنی فرمان به سیستم توسط ریموت 3 می باشد.

2- Delete Remote :

گزينه Remote Delete را به كمك كليد انتخاب و پس از وارد نمودن شماره سریال ریموت مورد نظر و زدن كليد آن ریموت را از حافظه سیستم پاک کنید.

3- Del All Remotes :

گزينه Remotes All Delete را با كليد یا از منوي Setup Remote پيدا كرده و كليد را فشار دهيد. حالا با انتخاب حالت Yes و با فشار دادن كليد كليه ريموت ها را از حافظه سيستم پاك كنيد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

این منو مربوط به تنظیمات سنسورهای بیسیم (Wireless = WL )می باشد. سنسورهای بی سیم در نظر گرفته شده برای اين دستگاه بسیار متفاوت تر از سنسورهای بیسیم موجود در بازار می باشند. فرکانس این سنسورها 433 بوده و کدهای ارسالی این سنسورها شبیه به ریموت های سیستم مي باشد. هر سنسور دارای کد منحصر بفرد بوده و دیگر نیازی به جامپر تنظیمات در داخل چشم نیست. به مانند ریموت های سیستم، سنسورهای بیسیم نیز هنگام معرفی دارای شماره سریال خواهند بود. مدیران میتوانند این سنسورها را به هر زونی که مورد نظرشان باشد تعریف نمایند. امکان تعریف حداکثر 32 سنسور بیسیم به مجموع 5 زون سیستم وجود دارد. ویژگی دیگر این سنسورها امکان اعلام کاهش ولتاژ باطری سنسور به مدیران در صورت Yes بودن امکان ارسال SMS از طریق منوی روبرو می باشد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

در صورت ثبت مکان نصب شده هر سنسور در صفحه پایانی این دفترچه راهنما، مدیر سیستم میتواند پس از دریافت SMS مربوط به هشدار کاهش ولتاژ باطری سنسور بیسیم از طریق شماره سنسور بیسیم و اطلاعات مربوطه به موقعیت مکانی آن نسبت به تعویض باطری سنسور مورد نظر اقدام نماید.

1- Add Sensor :

روي گزينه Sensor Add كليد را فشار داده و با وارد كردن شماره، زون مورد نظر را انتخاب نموده و پس از رویت پیام ”Sensor Trigger ”سنسور جدید را روشن (تحریک) نموده و درحافظه ذخیره نمائید. شماره سریال سنسور اضافه شده در کنار عالمت # نشان داده میشود.

2 .Show Sensor :

نمایش تعداد سنسورهای بیسیم و اینکه درهرزون چه تعداد سنسور بیسیم قرار دارد از طریق این منو امکان پذیر است.گزينه Sensor Show را توسط كليد انتخاب كنيد تا سيستم به صورت اتوماتيك وضعيت قرارگرفتن سنسورهاي بيسيم را در هر زون نمايش دهد.

3 .Delete Sensor :

با داشتن شماره سریال یک سنسور بیسیم میتوان در صورت نیاز با واردکردن شماره سریال آن، سنسور موردنظر را از جمع سنسورهای موجود سیستم حذف نمود.
گزينه Sensor Delete را توسط كليد انتخاب و با وارد كردن شماره سنسور بيسيم و فشار دادن كليد آن سنسور را از حافظه پاك كنيد.

4 . All Del Sensors  :

منوي Sensors All Delete را به كمك كليد انتخاب و پس از انتخاب حالت Yes توسط كليدهاي یا  و تأييد توسط كليد كليه سنسورهاي بيسيم را پاك نمائيد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

هرگاه سیستم تحریک شود و اقدام به پخش آلارم نماید، مدت زمان پخش این آلارم توسط این منو تعیین خواهد شد. به عنوان مثال اگر انتخاب شما 2Time , 4Minutes باشد با هربار تحریک، سیستم 2 بار وهربار 4 دقیقه به آژیر و بلندگو فرمان خواهد داد.

Power Report :

منويReport Power را توسط كليد انتخاب وگزينه Yes را توسط كليد یا انتخاب و باكليد تائيد كنيد.در صورت قطع برق، براي مدت20 دقيقه SMS هشدار قطع برق براي مديران ارسال خواهد شد.

State Report to Admin :

با ورود به این منو و فعال کردن آن تغییر وضعیت سیستم به حالت های (فعال)Full-Arm(نيمه فعال)Part-Arm یا (غيرفعال) Disarm توسط ریموت یا يكي از مدیران به ساير مدیران SMS خواهد شد. براي اين منظور بايد پس از انتخاب منوي Admin to Report State توسط كليد حالت Yes را تائيد كرد.

Chime Setup :

براي انتخاب حالت (دينگ دانگ) Chime براي يكي از زون ها كافي است Setup Chime را به كمك كليد انتخاب و سپس به كمك كليدهاي یا زون مورد نظر را انتخاب و با كليد تائيد كنيد.
در صورتOne بودن حالت (دينگ دانگ)  زين پس مي توان با زدن همزمان كليد غيرفعال و تمام فعال اين امكان را به صورت موقت One يا Off نمود. سیستم تایید این عمل را با پخش صدا از بلنگوی داخلی درب دستگاه تایید می کند.علامت جمع 2 دکمه کشیده شود

WL Sensor Bat Report :

اين منو جهت ارسال SMS هشدار تعویض باطری سنسور بیسیم در نظرگرفته شده است. تنظیم پیش فرض این منو به حالت فعال می باشد. تغيير وضعيت اين منواز طريق وارد شدن به منوي Report Bat Sensor WL به كمك كليد و انتخاب وضعيت Yes يا No خواهد بود.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

در G12 امكان تنظيم جداگانه تک آژیر (Chirp )براي حالت هاي نرمال و پارت وجود دارد. اين تنظيم براي هر 2 وضعيت به سه گونه می باشد.
1 .Siren ( پخش صدای تک آژیر فقط از آژیر)
2 .SP+Siren( پخش صدای تک آژیر از آژیر و بلندگو)
3 .OFF( بدون صدا)
در منوي Level Chirp نيز ميتوان ميزان صداي Chirp را در 3 حالت ، High ,Mid Low قرار داد.

Change Password :

با استفاده از اين منو رمز سيستم قابل تغيير مي باشد. رمز وارد شده بايستي به صورت يك عدد شش رقمي و در دو مرحله وارد شود.
روي گزينه Password Change كليد را فشاردهيد.
گزينه Password New را با كليد فعال ورمز جديد راوارد كنيد بعد كليد را فشاردهيد.
در قسمت Confirm رمز جديد را تكرار كنيد و بعد كليد را فشاردهيد.
درصورتی که صفحه کلید قفل باشد و تمامی مدیران رمز خود را فراموش کرده باشند ،سیستم باید Reset Password شود. برای این منظور با باز کردن درب دستگاه و قطع برق و باطری و نگه داشتن دکمه Enter و وصل مجدد برق و باطری دستگاه، پس از چند ثانیه واردمنوی Reset Password ش ده، حاال با رهاکردن دکمه Enter و انتخاب
گزینه Yes ،رمز سیستم Reset خواهد شد و به حالت اوليه خود(123456)برمي گردد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

در این دستگاه امکان استفاده از 5 زون وجود داردکه وضعیت هر 5 زون توسط مدیران قابل تغییرمیباشد. زون ها می توانند به4 حالت 24 ساعته ، Part ، Normal و Smoke( دود) تعریف شوند

* در صورت استفاده از سنسور دود حتما پیام مخصوص این وضعیت را ازطریق منوی ضبط پیام ودر قسمت ضبط پیام اعلان حریق (Message Smoke )ضبط نماید.

1- Show All Zones :

مشاهده وضعیت فعلی زونها توسط این منو صورت می گیرد. براي اين منظورگزينه Zones All Show را به كمك كليد انتخاب نماييد. وضعیت اولیه زون ها در سیستم بصورت Normal میباشد (هر 5 زون).

2- Change Zone :

منوي Zone Change را به كمك كليد انتخاب و يكي از حاالت سه گانه ( Normal ، H – 24 ، Part ) را توسط كليدهاي یا انتخاب و باكليد ذخيره كنيد.

Alarm Master Reset :

با استفاده از اين منو كليه تنظيمات بخش Setting Alarm مانند ريموت ها و سنسورهاي بيسيم از حافظه دستگاه پاك شده و به حالت پيشفرض باز خواهد گشت. براي اين منظور روي گزينه Reset Master Alarm را توسط كليد انتخاب و با انتخاب Yes و تائيد توسط كليد به پايان رسانيد. لازم به ذكر است ريست كردن اين بخش تأثيري بر تنظيمات بخش Setting Dialer نداشته و شماره تلفن هاي ذخيره شده تغييري نخواهند كرد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

* شنود: برای شنود کافی ست دستور مربوطه به سیستم SMS گردد(توسط مدیران) سپس سیستم با تماس به شماره SMS دهنده ) مشروط براینکه شماره مورد نظر مربوط به مدیران یعنی ذخیره شده در حافظه 1 تا 4 باشد (اجازه شنود تا 3 دقیقه را خواهد داد. اين عمليات با قطع تماس مديران در طول اين 3 دقيقه خاتمه خواهد يافت.
*رله لامپ (Relay Lamp:) میتوان از طریق SMS این رله را خاموش یا روشن نمود این رله دارای کنتاکت باز (NO) وبدون ولتاژ (Voltage Free)می باشد.
* رله دربازكن(Relay Opener Door)مي تواند هم توسط دكمه باز ريموت (Disarm) و هم ارسال SMS فرمان گيرد.
اين رله به صورت لحظه اي (1 ثانيه) تحريك شده و داراي كنتاكتي باز (NO ) و بدون ولتاژ (Voltage Free )مي باشد.

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

مثال: در نظربگیرید یکی از Admin ها دارای رمز 375643 است و Card SIM موجوددر سیستم از نوع اپراتور ایرانسل است و رمز اعتبار کارت شارژ خریداری شده مثالاً 289089690400302 است. بدین ترتیب این Admin برای خرید اعتبار جهت سیم کارتسیستم خودباید به شیوه زیرعمل نماید:

255889590425314#*141*80*375643 <= #رمز شارژ(فرمول شارژ) *80 *رمزعبور

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

مثال:در نظر بگیرید یکیاز Admin ها دارای رمز 375643 است و Card SIM موجوددر سیستم از نوع اپراتور همراه اول است. بدین ترتیب این Admin برای کنترل موجودی شارژ سیم کارت سیستم خود باید به شیوه زیر عمل نماید:
11#*140*88*375643) <=# فرمول كنترل شارژ) *88 *رمزعبور

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

دزدگیر اماکن گپ (GAP-G12) - کاتالوگ فارسی

دزدگیر اماکن گپ G12 سیم‌کارتی (GAP G12 Golden)

دانلود فایل


در صورت نیاز به راهنمایی و دریافت مشاوره می توانید از کارشناسان مجموعه اَکتیوآلارم سوالات خود را بپرسید.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *